SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kanna 5646165
nr 564 6165
Kanna
Silver, Barockstil, Mellaneuropa, 18/1900-tal, höjd: 25 Vikt 740 gr
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.600 kr
måndag 2 februari 2009
1.500 kr
1.600 kr
3.100 kr
1.900 kr
2.100 kr
2.300 kr
2.500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver